Projektai

World Federation of Hemophilia remiamas “TWINING” programos projektas.

Lietuvos ir Sakartvelo asociacijos ketverius metus vyko WFH  remiamas TWINING programos projektas.

Projekto metu Sakartvelo specialistai dirbantys su hemofilijos pacientais vyko mokytis į Lietuvą, stažavosi Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikose bei Birštono sanatorijoje „Tulpė“. Kartvelų vaikai dalyvavo edukacinėse stovyklose Lietuvoje, Mūsų specialistai kineziterapeutai dalyvavo sveikatinimo stovyklose Sakartvele kur dalinosi patirtimi su vietos specialistais.

Svečiai iš Sakartvelo taip pat dalyvavo tarptautinėje krepšinio stovykloje hemofilijos reabilitacijos centre sanatorijoje „Tulpė“.

Sakartvelo hemofilijos asociacijos (GHA) prezidentas Romanoz Khomasuridze padėkojo už galimybę sportuoti, pasidalinta patirtimi hemofilijos gydymo srityje, džiaugėsi sėkminga asociacijų draugyste, prasidėjusia prieš aštuonerius metus. Pasibaigus šiam projektui galime teigti, kad padarytas didelis darbas gerinant hemofiljos gydymo padėtį Sakartvele.  

Projektas vykdytas 2018-2022 metais. 

NNHF funded project “Promotion of cooperation between hemophilia patients and health care professionals for a uniform care approach and experience sharing in the North Eastern European countries”

 

NNHF remiamas projektas “Bendradarbiavimo tarp pacientų ir specialistų skatinimas, formuojant vienodą požiūrį ir patirties mainus Šiaurės Rytų Europos šalyse” finansavimas, kurio tikslas tęsti pirmajame projekte pradėtus darbus. Antro projekto kryptis – dalintis pirmojo projekto metu mūsų medikų įgyta patirtimi su Rytų šalių atstovais . Darbo grupė vyko į Baltarusiją, Ukrainą, Gruziją, Moldavą, Latviją ir Lenkiją, kur buvo organizuojami seminarai vietos specialistas, rengiamos pacientų apžiūros vietiniuose reabilitacijos centruose dalinamai patirtimi su jų darbuotojais. Projekto metu išleitos mokomoji literatūra anglų, bulgaru, moldavų, armenų ir rusų kalbomis, paruošta mokomoji vaizdo medžiaga.

Projekto pabaigoje Lietuvoje vyko tarptautinė konferencija kurioje dalyvavo visų šalių partnerių atstovai. Konferencijoje svečiavosi kineziterapeutas Piet de Kleijn iš Olandijos, kuris pristatė paskaitą “Reabilitacija šalyse, neturinčiose galimybės pacientams gauti reikiamą krešėjimo faktorių” . Pasak jo, nebūtina turėti daugybę treniruoklių ar įrangos, svarbiausia savo darbą išmanantys medikai ir suinteresuoti pacientai –stengtis ir judėti.

Kita garbinga konferencijos viešnia – Pamela Hilliard iš Kanados. Ši visame pasaulyje garsi kineziterapeutė yra HJHS skalės autorė, kurios metodika sąnarių ištyrimui jau sėkmingai naudojasi ir Lietuvos kineziterapeutai su savo pacientais bei projekte dalyvavusių Europos Rytų šalių komandos. Pamela skaitė paskaitas apie šio tyrimo metodo prasmę ir naudojimo subtilybes. Taip pat pateikė praktinius pavyzdžius įrankio naudojime, gyvai apžiūrint vieną pacientą. Paciento tėvai dėkojo už patarimus ir rekomendacijas.

Konferencijos pabaigoje visi dalyviai pasirašė rezoliuciją, kurioje vieningai sutartos svarbios ir būtinos tezės pacientų sergančių hemofilja gydymui ir reabilitacijos gerinimui Rytų Europos šalyse.

Apibendrinus atliktus antrojo NNHF projekto darbus smagu pasidžiaugti, jog visi suplanuoti darbai įgyvendinti laiku ir tinkamai, o projekte dalyvavusių šalių atstovai išvyko įgiję žinių, nuosekliai išdiskutavę savo šalių galimybės ir ateities planus naujiems darbams.

Nuoširdžiai dėkoju visai Lietuvos komandai, kuri atkakliai, nuosekliai, negailint savo laisvalaikio dirbo visą projekto laiką – tai dr. Sonata Šaulytė Trakymienė, kineziterapeutės Viktorija Jušinskaitė ir Agnė Juodytė. 

Projektas vykdytas 2013-2015 metais. 

 

NNHF fundacion rememas projektas “Pacientų ir specialistų bendradarbiavimo skatinimas dėl profilaktikos ir reabilitacijos gerinimo Lietuvoje”

Pirmojo NNHF projekto metu buvo suorganizuota viena tarptautinė konferencija pacientams ir specialistams, bei trys seminarai Lietuvos pacientams. Seminarų metu buvo apžiūrėta visų dalyvavusių pacientų sąnarių būklė bei pacientai kartu su medikais dalyvavo koučingo užsiėmimuose, kurie leido geriau vieni kitus suprasti ir suvokti koks svarbus vaidmuo tenka vieni kitų supratimui ir glaudžiam bendradarbiavimui gydyme bei kokybiško gyvenimo formavime. Taigi pirmojo NNHF finansuoto projekto rezultatai – trijų rūšių knygelės pacientams- suaugusiems bei vaikams ir medikams – su pratimų rinkiniais tinkamai sportuoti namuose, taip pat sukurtas video filmas su kineziterapijos pratimais. 

Projektas vykdytas 2011-2013 metais.